Požár haly v Krhové likvidovalo šest jednotek hasičů

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

08.07.2020 | Krhová/ Zlínský kraj
Požár haly v Krhové likvidovalo šest jednotek hasičů

(8. 7. 2020) Informaci o požáru plechové haly v obci Krhová na Vsetínsku přijali hasiči dnes krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Podle oznamovatele se jednalo o sklad s materiálem o rozloze asi 50x10 metrů. Operační důstojník proto na místo vyslal postupně šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události vyjel také velící důstojník směny ze Zlína.

Ihned po příjezdu bylo velitelem potvrzeno, že požár zasáhl uskladněné náhradní díly na automobily v hale a jejím blízkém okolí. Majitel se snažil před příjezdem o uhašení pomocí několika práškových hasicích přístrojů, avšak neúspěšně. Ihned byl proto nasazen jeden vysokotlaký proud a tři útočné proudy C, a hasiči v dýchací technice požár velmi rychle do několika minut lokalizovali. Celkovou likvidaci požáru velitel ohlásil po dohašení všech ohnisek ve 12:07 hodin. Majiteli pak byla nařízena dohlídka na požářišti do večerních hodin.

Zasahující jednotky:

• HZS Zlínského kraje, stanice Valašské Meziříčí
  • HZS podniku DEZA a.s., Valašské Meziříčí
  • Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm
  • JSDH obcí Krhová, Poličná, Jablůnka

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události a výši uchráněných hodnot. Škoda byla majitelem předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje