Požár kotelny v obci Hošťálková uhasil majitel domu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

13.02.2023 | Hošťálklová/ Zlínský kraj
Požár kotelny v obci Hošťálková uhasil majitel domu

(12. 2. 2023) V obci Hošťálklová v okresu Vsetín způsobil neděli v noci požár kotelny v rodinném domě škodu v předběžné výši 30 000 korun.

Hlášení o požáru jsme přijali v 00:47 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce HZS Zlínského kraje stanice Vsetín a SDH obcí Hošťálková a Jablůnka.

HZS Zlínského kraje stanice Vsetín při jízdě na místo požáru zapadla.

V době příjezdu dobrovolných jednotek byl požár prakticky uhašen oznamovatelem. Bylo provedeno odvětrání místností přetlakovým ventilátorem a k dohašení byl nasazen jeden vysokotlaký proud vody. S termokamerou dobrovolných hasičů z Jablůnky byla provedena kontrola teplot stavebních konstrukcí.

Silnice v okolí místa požáru byla namrzlá, proto byla povolána technika z obce, která silnici posypala inertním materiálem.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů. Majitel domu mu sdělil, že na kotli sušil ořechy. Ty chytly. Hořící bedničku s ořechy nešťastně odhodil na dřevo určené na podpal, které vzápětí vzplálo. Ještě s další osobou v domě požár uhasili vodou z kbelíků.

K zranění osob nedošlo.

Použité foto - SDH obce Hošťálková