Požár lesa v Březnici byl překvalifikován na požár kůlny s traktorem a dalším vybavením

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.04.2022 | Březnice/ Zlínský kraj

(14. 4. 2022) K původně hlášenému požáru lesa v Březnici u Zlína vyjely odpoledne čtyři jednotky hasičů.

Hlášení o požáru lesa jsme přijali v 15:46 hodin.

Na místě jsme zjistili, že hoří nejen malá část lesního porostu, ale hlavně kůlna, ve které byl zaparkovaný traktor. V dýchacích přístrojích jsme požár hasili s pomocí čtyř proudů vody C. Voda k hašení byla na místo požáru dopravována kyvadlově z obce Březnice.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, řídící důstojník Hasičského záchranného sboru územní odbor Zlín, majitel pozemku a vyšetřovatel hasičů.

Majitel nám sdělil, že na pozemku prováděl celý den pořádek. Začal spalovat nařezané větve a další zahradní odpad. Na chvíli si odskočil domů na jídlo. Když se vrátil, kůlna už hořela. Mimo zaparkovaný traktor požár zničil štípačku dřeva, naviják, sekačku a další nářadí.

Příčinou požáru je nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 200 000 korun.

Při požáru nedošlo k zranění osob.

U požáru zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje centrální požární stanice Zlín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Březnice, Březůvky a Lhota.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje