Požár malého skladu stavebního materiálu u rodinného domu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.03.2022 | Kostelec/ Zlínský kraj
Požár malého skladu stavebního materiálu u rodinného domu

(15. 3. 2022) K původně hořícímu přístřešku u rodinného domu v Kostelci u Holešova vyjely čtyři jednotky hasičů.

Hlášení o požáru jsme přijali v 19:03 hodin.

Průzkumem v dýchacích přístrojích jsme zjistili, že hoří malý sklad na stavební materiál v blízkosti rekonstruovaného rodinného domu. K uhašení požáru jsme použili dva útočné proudy C. Doplňování vody k hašení bylo prováděno z místního vodovodního řadu. Bylo odebráno asi 7 000 litrů vody.

Vyšetřovatel hasičů zjistil od svědka, že ještě než začal hořet sklad, byl před ním rozdělaný oheň, u kterého nikdo nebyl. Z ohniště se plameny přenesly na sklad.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 30 000 korun.

U požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Holešova Kroměříž a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z Holešova a Kostelce u Holešova.

K zranění osob nedošlo.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje