Požár osobního automobilu na čerpací stanici

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.01.2021 | Zlín/ Zlínský kraj
Požár osobního automobilu na čerpací stanici

(05. 01. 2021) Dnes večer hořel osobní automobil na čerpací stanici pohonných hmot na ulici Fryštácká ve Zlíně.

Požár osobního automobilu Peugeot v blízkosti výdejního stojanu na čerpací stanici byl hasičům ohlášen v 18:56 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín, jednotce Sboru dobrovolných hasičů Statutárního města Zlín-Prštné a jednotce dobrovolných hasičů města Fryšták.

Už při příjezdu hasiči viděli, že hoří v motorovém prostoru osobního automobilu, který stojí v blízkosti výdejního stojanu pohonných hmot. Hasiči k uhašení požáru použili jeden vysokotlaký proud vody. Následně odstavili plynovou nádrž v zadní části vozu a odtlačili automobil od výdejního stojanu.

Hasiči se dozvěděli, že řidička automobilu chtěla po natankování vozidla nastartovat. To se jí nepovedlo a vozidlo začalo hořet. Obsluha čerpací stanice při zjištění požáru okamžitě vypnula elektrický proud a začala hořící automobil hasit několika hasicími přístroji. Díky profesionálnímu zásahu obsluhy tak nedošlo k větším materiálním škodám.

Na místě požáru je Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Příčina požáru i výše škody není prozatím známa.

K zranění osob nedošlo.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje