Požár osobního vozidla ohrožoval další zaparkovaná auta

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

10.07.2017
Požár osobního vozidla ohrožoval další zaparkovaná auta
V neděli 9.7.2017, po šestnácté hodině zasahovali profesionální hasiči na ulici Králova ve Valašském Meziříčí.
Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí byla na místo hlášeného požáru osobního vozidla vyslána v 16:02 hodin. Požár zasáhl motorový prostor a přední část interiéru vozidla zn. Ford Fiesta, které stálo zaparkované mezi dalšími osobními vozy. Pomocí vysokotlakého proudu hasiči plameny rychle srazili a celý zasažený prostor ochladili. K rozšíření požáru na okolní vozidla ani k jejich poškození vlivem působení sálavého tepla nedošlo.
ViewImage.jpg
Příčinou vzniku požáru byla technická závada elektroinstalace v motorovém prostoru. Výše škody byla stanovena na 80.000 korun. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě dalších asi 70.000 korun.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje