Požár pergoly částečně poškodil rodinný dům. Aktualizace.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.04.2022 | Zlín/ Zlínský kraj
Požár pergoly částečně poškodil rodinný dům. Aktualizace.

(19. 4. 2022) V místní části Kudlov města Zlína v noci hořela pergola u rodinného domu.

Požární poplach byl vyhlášen v 1:43 hodin třem jednotkám hasičů.

V době našeho příjezdu do ulice Bílá, byla pergola celá v plamenech a hrozil přenos požáru na rodinný dům. Ještě před naším příjezdem byla snaha uhasit požár s jedním hasicím přístrojem.

Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích. S pomocí několika proudů vody se nám podařilo požár uhasit a zabránit většímu poškození rodinného domu. I tak jsme majitelům domu museli poskytnout posttraumatickou péči členem psychosociálního intervenčního týmu. Museli jsme rozebrat část konstrukce střechy a vyhledat i uhasit další ohniska požáru.

Požár zničil celou pergolu a poškodil i část zateplení a střechy rodinného domu.

Příčina požáru i výše škody zůstává ve společném šetření hasičů a policie, které bude pokračovat v dnešních dopoledních hodinách.

K zranění osob nedošlo.

Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Zlín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Statutárního města Zlín-Prštné a obce Březůvky.

Aktualizace 19. 4. 2022 v 11:10 hodin

Po dopoledním ohledání místa požáru zůstává zjištění příčiny vzniku požáru v šetření Policie České republiky.

Požárem bylo zničeno zaparkované vozidlo, náhradní díly na automobil, zahradnické nářadí atd.

Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 800 tisíc korun.

Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 3 miliony korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje