Požár pergoly u rodinného domu. Aktualizace

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.07.2020 | Lužkovice/ Zlínský kraj
Požár pergoly u rodinného domu. Aktualizace

(6. 7. 2020) Dnes ráno došlo k požáru pergoly na zahradě rodinného domu v Lužkovicích v okresu Zlín.

Požár byl ohlášen hasičům v 5:28 hodin. Oznamovatel hasičům sdělil, že v pergole je zaparkovaný osobní automobil. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným hasičům města Vizovice.

V době příjezdu bylo zjištěno, že požár pergoly je už v 3. fázi požáru. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma proudy vody. Velitel zásahu si vyžádal Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, protože zjistil, že majitelka má lehké popálení na hlavě.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

6. 7. 2020, 10:45 hodin

Vyšetřovatel spolu s policií provedl ohledání místa požáru. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 300 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje