Požár popelnic se v Kroměříži šířil na panelový dům

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Požár popelnic se v Kroměříži šířil na panelový dům

Dnes, 7.5.2018 , díky velmi rychlému zásahu profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž se požár nedostal do vnitřních prostor bytů panelového domu v ulici Oskol v Kroměříži. Tímto rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty na majetku ve výši tří miliónů korun.

ViewImage.jpg

Hasiči s dvěma cisternami k požáru pěti plastových kontejnerů, nacházejících se v těsné blízkosti panelového domu, byli vysláni krátce před šestou hodinou ranní. Ihned po příjezdu začali požár popelnic lokalizovat, neboť se začal šířit po fasádě domu, což se jim s využitím jednoho proudu vody rychle podařilo. Při následné likvidaci požáru za pomoci termokamery objekt zkontrolovali včetně vnitřního průzkumu dvanácti bytů, nacházejících se v bezprostřední blízkosti požáru.
ViewImage-(3).jpg

Při požáru nebyl nikdo zraněn a nemusela být ani provedena evakuace obyvatel bytového domu.

ViewImage-(4).jpg

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů. Celkovou škodu, způsobenou požárem, vyčíslil na tři sta šedesát tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření.
Před sedmou hodinou ranní byli hasiči zpět na své stanici.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje