Požár pračky v baťovském čtvrtdomku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.09.2019 | Zlín/Zlínský kraje
Požár pračky v baťovském čtvrtdomku

Dnes dopoledne hořelo v baťovském čtvrtdomku na třídě Tomáše Bati ve Zlíně.

V 10:00 hodin přijali hasiči oznámení o požáru pračky v domě v místní části Letná ve Zlíně. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín a jednotce sboru dobrovolných hasičů Statutárního města Zlín-Prštné.

Přijíždějící hasiče k místu požáru naváděl šedý kouř. Na místě požáru byla jako první jednotka dobrovolných hasičů, která zjistila, že hoří v jednom z bytů baťovského čtvrdomku. Vnitřek domu byl silně zakouřený. Obyvatelka domu nebyla zraněná a byla mimo objekt Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Pro odvětrání vnitřních prostor použili přetlakový ventilátor.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Příčinou vzniku požáru je technická závada na elektroinstalaci automatické pračky.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun.

Včasným ohlášením a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v hodnotě 1 500 000 korun

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje