Požár stohu slámy v Huštěnovicích zaměstnal šest jednotek hasičů.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

24.07.2017
Požár stohu slámy v Huštěnovicích zaměstnal šest jednotek hasičů.
Informace o požáru stohu uskladněné slámy byla na operačním středisku přijata v neděli 23.7.2017 v 10:51 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště a dobrovolným jednotkám Traplice, Babice, Staré Město, Napajedla a Spytihněv.
Po příjezdu k události bylo potvrzeno, že požár zasáhl stoh o rozměru asi 50x15 metrů. Jednotky okamžitě zahájily hasební práce, aby bylo možné rozebrat a zachránit alespoň část uskladněného materiálu. Kvůli rozsahu požáru a silnému větru to však nebylo možné, a po domluvě s majitelem bylo přistoupeno k řízenému vyhoření stohu. Protože vznikající zplodiny byly větrem odnášeny na blízkou obec Sušice, byla o události informována i starostka této obce.
ViewImage.jpg

Aby nedošlo k rozšíření požáru, byl zasažený stoh pomocí zemědělské techniky oborán a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny. Na místě je na dohlídku ponechána dobrovolná jednotka s cisternou.
K události byl povolán i vyšetřovatel hasičů z Uherského Hradiště, který nyní zjišťuje příčinu vzniku této události.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje