Požár v Rudimově zaměstnal čtyři jednotky hasičů

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.01.2020 | Rudimov/ Zlínský kraj
Požár v Rudimově zaměstnal čtyři jednotky hasičů

(19. 1. 2020) V 6:23 hodin vyslal operační důstojník HZS Zlínského kraje jednotku profesionálních hasičů ze stanice Slavičín a jednotky dobrovolných hasičů Slavičín, Bojkovice a Rudimov, k hlášenému požáru bývalého statku nedaleko obce Rudimov na Zlínsku. Postupně na místo vyrazily celkem čtyři cisternové vozy a jeden dopravní automobil.

Jako první se na místo dostavili profesionální hasiči ze Slavičína, kteří potvrdili rozsáhlý požár dřevěné budovy a přístřešku. Celý objekt, využívaný jako šatny a zázemí firmy, byl kompletně v plamenech. Na pokyn velitele bylo proto okamžitě nataženo několik útočných proudů, a do půl hodiny se podařilo dostat požár pod kontrolu. Z důvodu absence požární vody byla zřízena její kyvadlová doprava až ze Slavičína.

Po rozebrání zasažených konstrukcí a dohašení všech skrytých ohnisek byla v 9:51 hodin ohlášena celková likvidace události. Na místě byl snížen počet sil a prostředků a povolán byl vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Krátce po desáté hodině bylo místo předáno majiteli, a na požářišti byla až do večerních hodin ponechána místní jednotka na dohlídku.

Vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku nevhodnou konstrukci komína. Škoda, kterou plameny na budově a vybavení způsobily, byla odhadnuta na 250 tisíc korun. Rychlým zásahem jednotek se podařilo uchránit další nemalé hodnoty ve výši 200 tisíc korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje