Požár v chatě v Rusavě se snažili uhasit nájemci hasicím přístrojem.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

31.12.2018
Požár v chatě v Rusavě se snažili uhasit nájemci hasicím přístrojem.
pozarW.png
Tři jednotky hasičů vyjely v neděli 30.12.2018 večer k požáru chaty v Rusavě na Kroměřížsku.
Oznámení o požáru chaty v Rusavě přijali hasiči v 19:18 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionální hasičům z Bystřice pod Hostýnem a dobrovolným hasičům z Rusavy a Bystřice pod Hostýnem.

ViewImage-(11).jpg

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří dřevěná příčka uvnitř chaty. Tři nájemci z chaty nebyli zranění a stáli opodál. Hasičům sdělili, že se požár snažili uhasit hasicím přístrojem. Hasiči v dýchacích přístrojích odpojili elektriku a k uhašení požáru zřídili jeden útočný proud vody. Dobrovolní hasiči z Rusavy osvětlovali místo požáru. Po uhašení plamenů hasiči zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí. Aby uhasili skrytá ohniska požáru, museli k odstranění konstrukcí použít motorovou pilu.

ViewImage-(12).jpg
Na místo požáru se dostavila Policie České republiky, zástupci majitele chaty a vyšetřovatel hasičů.
Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun. Byl uchráněn majetek v předběžné výši 600 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje