Požár v lakovně v Nivnici na Uherskohradišťsku způsobil škodu za minimálně pět miliónů korun

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.05.2018

Ve středu 23.5.2018, celkem devět jednotek hasičů s cisternami  krátce po páté hodině odpolední vyjíždělo do Nivnice na Uherskohradišťsku na ulici U Dvora k požáru v lakovně.

aa.jpg

Po příjezdu na místo zjistili profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod, Uherské Hradiště a Zlín a dobrovolní hasiči z Nivnice, Uherského Brodu, Vlčnova, Bánova, Hluku a Dolního Němčí, že se jedná o požár ve výrobní hale, a to konkrétně v prostoru lakovny. Hasiči ihned nasadili tři proudy, pomocí kterých požár lokalizovali. Přičemž využili i výškovou techniku, neboť požár se rozšířil až na střechu.

Hasiči zasahovali v dýchací technice, neboť prostor uvnitř haly byl silně zakouřený, což celý zásah velmi komplikovalo.

ViewImage-aspx.jpg

Při následné likvidaci požáru hasiči objekt kontrolovali termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska požáru.

sanit1.jpg
Při požáru byl zraněn jeden zaměstnanec firmy, který byl s popáleninami předán přivolaným záchranářům, kteří jej následně odvezli do nemocnice v Uherském Hradišti.

aaaa.jpg

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který škodu na majetku vyčíslil na pět miliónů korun. Příčina požáru je zatím v šetření jak vyšetřovatele hasičů, tak i Policie ČR. Během zítřejšího dne vyšetřování bude pokračovat a na místo události přijedou i znalci k provedení expertíz.
Na místě požářiště do pozdních nočních hodin budou provádět dohled místní dobrovolní hasiči z Nivnice.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje