Požár v průmyslovém areálu likvidovalo deset jednotek hasičů.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár v průmyslovém areálu likvidovalo deset jednotek hasičů.
Informaci o požáru v průmyslovém areálu v obci Tlumačov na Zlínsku přijali hasiči ve středu 25.dubna 2017 v 15:23 hodin. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Otrokovice, Kroměříž, Zlín a další posilové jednotky dobrovolných hasičů. K události okamžitě vyrazil také velící důstojník směny a krajský řídící důstojník.
ff.jpg
Požárem byl zasažen plastový a gumový materiál v areálu společnosti, která zpracovává vraky automobilů. Na místo byly velitelem zásahu povolány další posilové jednotky kvůli zabezpečení dostatečného množství vody, a také velkokapacitní čerpadlo a kombinovaný hasící automobil ze stanice Zlín.
d.jpg
Nasazeny byly okamžitě dva proudy s hasební pěnou a těžká technika, kterou byly hromady materiálu rozebírány. Kvůli velké spotřebě dýchacích přístrojů byl na místo povolán také protiplynový kontejner ze stanice Uherské Hradiště.
ddd.jpg
S ohledem na větší množství zplodin hoření, směřujících na obydlenou oblast, byli obyvatelé obcí Tlumačov a Kvasice o této skutečnosti informováni prostřednictvím svých starostů obcí. Upozornění se týkalo omezení větrání a pohybu venku. Na místo byla povolána také chemická laboratoř z Frenštátu pod Radhoštěm a vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
dddd.jpg
V čase 16:38 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu a postupným rozebíráním a dohašováním zasaženého materiálu pokračovali v hasebních pracích. Chemická laboratoř provedla v okolí místa události měření nebezpečných koncentrací zplodin hoření, naštěstí s negativním výsledkem.
Celková likvidace požáru byla velitelem zásahu oznámena v čase 19:36 hodin. K žádnému zranění při události nedošlo.
ViewImage-aspx.jpg
Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který nyní pracuje na zjištění příčiny vzniku této události. Přesná výše škod je předmětem dalšího vyšetřování, které bude pokračovat i v následujících dnech.
Nasazené síly a prostředky:
  • jednotky profesionálních hasičů stanic Otrokovice, Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště
  • jednotky dobrovolných hasičů obcí Tlumačov, Kvasice, Hulín, Halenkovice, Otrokovice
  • jednotka HZS podniku Continental Barum s.r.o. Otrokovice
Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje