Požár ve sklářské dílně ve Vizovicích

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.06.2022 | Vizovice/ Zlínský kraj/
Požár ve sklářské dílně ve Vizovicích

(21.06.2022) Zasahovaly tři jednotky hasičů.

Dvoumilionovou škodu způsobila technická závada tavící pánve ve sklářské dílně v ulici Nádražní ve Vizovicích. Po oznámení na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze Zlína a dvě dobrovolné jednotky z Vizovic a Zádveřic. Po příjezdu zahájili hasiči hasební práce a do půl hodiny měli požár uhašený. Zaměstnanec sklárny se před příjezdem hasičů snažil požár uhasit. To se mu však nepovedlo. Naštěstí ale vyvázl bez zranění.

Velitel si na požářiště povolal vyšetřovatele hasičů. Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo v noci okolo půl druhé poté, co během tavení skla praskla pánev sklářské pece. Poškození bylo tak masivní, že vyteklo roztavené sklo z pece ven na vyvýšenou dřevěnou podlahu, která začala hořet. Plameny se dostaly i na ovládací panel dvou pecí, který se žárem roztavil.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje