Požár vyděsil obyvatele domu s pečovatelskou službou

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.02.2020 | Vsetín/ Zlínský kraj
Požár vyděsil obyvatele domu s pečovatelskou službou

(05.02.2020) Hasiči zlikvidovali požár během krátké chvíle, díky tomu se dál nerozšířil.

Pár minut po šesté hodině ranní bylo vysláno do Vsetína do místní části Rokytnice celkem sedm jednotek hasičů k hlášenému požáru v bytě čtyřpatrové budovy s pečovatelskou službou.

Postupně se tak na místě sjeli hasiči ze stanic Vsetín, Valašské Meziříčí, Zlín a dobrovolné jednotky ze Vsetína, Jablůnky, z obce Hovězí a Rokytnice.

Při požáru byli zraněni dva obyvatelé bytu a jedna osoba z bytu vedlejšího. Všichni tři skončili v péči záchranářů. Evakuace dalších obyvatel domu nebyla nutná, neboť s pomocí dvou hasebních proudů měli zasahující hasiči během pár minut požár zlikvidovaný. Poté provedli odvětrání zasaženého bytu a přilehlých prostor od nahromaděného kouře s využitím přetlakové ventilace.

Nyní na místě pracuje vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje