Požár zničil autodílnu na Uherskohradišťsku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.11.2022 | Záhorovice/ Zlínský kraj
Požár zničil autodílnu na Uherskohradišťsku

(12.11.2022) Obešel se bez zranění.

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v sobotu pár minut po páté hodině odpolední u požáru autodílny v obci Záhorovice na Uherskohradišťsku. Na místě se postupně sjelo celkem deset jednotek hasičů, které s pěti proudy hasební vody likvidovaly rozsáhlý požár. Vzhledem k velkému počtu zasahujících jednotek si velení převzal územní řídící důstojník.

Hasiči hasili nejen požár zasažené budovy, ale ochlazovali i vedlejší přilehlou hospodářskou budovu na sousedním pozemku.

Během krátké chvíle měli hasiči požár pod kontrolou a v 17.41 hodin vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. Poté hasiči rozebírali střešní konstrukci a ořezali ohořelé trámy. Postupně tak vyhledávali skrytá ohniska, která dohašovali.

Požárem byla zničena budova dílny, její vybavení i dvě, uvnitř stojící, auta. V době vzniku požáru byli uvnitř dílny dva muži. Vyvázli bez zranění, neboť dílnu opustili, jakmile začalo hořet.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který provedl prvotní ohledání. V šetření bude pokračovat zítra za denního světla. Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda byla předběžně odhadnuta na 600 tisíc korun.

Po odjezdu všech zasahujících jednotek zůstali na dohlídce na požářišti jen místní hasiči.

🚒Zasahující jednotky:
PS Uherský Brod