Požár zničil část vozidla

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár zničil část vozidla

pozar-aut32.jpg
V úterý 19.02.2019, krátce před půl osmou ranní vyjeli profesionální hasiči ze stanice Otrokovice k hlášenému požáru vozidla v areálu firmy na ulici Napajedelská v Otrokovicích.

2-(1).jpg

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že u osobního vozidla tovární značky Seat Cordoba došlo k požáru v motorovém prostoru, odkud se dál rozšířil do interiéru vozu. Před příjezdem hasičů se svědci snažili požár uhasit dvěma práškovými hasicími přístroji. Hasiči k lokalizaci požáru použili vysokotlaký proud a během chvíle měli požár pod kontrolou.  Pár minut před osmou hodinou již velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru. Nakonec hasiči vozidlo zkontrolovali termokamerou. Poté se vrátili zpět na svou stanici.

3-(1).jpg

Na místo byl vyslán vyšetřovatel hasičů. Stanovil dvě verze příčiny vzniku požáru, a to technickou závadu na elektroinstalaci a odpadnutí tepelné izolace motorového prostoru a její následné iniciace povrchovým teplem pláště výfuku.  Škoda byla předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun a uchráněné hodnoty na pět tisíc korun.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje