Požárem byla zničena střecha rodinného domu.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

02.08.2017
Požárem byla zničena střecha rodinného domu.
1. 8. 2017 večer došlo k požáru střechy rodinného domu v Morkovicích – Slížanech v okresu Kroměříž.
Hasiči přijali v 17:44 hodin hlášení o požáru střechy rodinného domu na ulici Havlíčkova v městě Morkovice - Slížany. Oznamovatel hasičům sdělil, že dům má jedno patro a že mu nikdo neotvírá. Operační důstojník hasičů vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z požární stanice Morkovice – Slížany a Kroměříž, a dále dobrovolným hasičům ze Zborovic, Zdounek a Morkovic - Slížan. Hasiči vyjeli dohromady s pěti automobilovými stříkačkami a s jedním automobilovým žebříkem.

ViewImage-(2).jpg
Hasební práce zahájili v 17:48 hodin profesionální hasiči z Morkovic – Slížan. Velitel zásahu potvrdil hořící střechu rodinného domu a vyžádal si pohotovostní službu dodavatele elektřiny a plynu. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. V době soustředění všech jednotek hasiči vytvořili celkem čtyři útočné proudy C a jeden vysokotlaký proud vody. Díky včasnému zásahu plameny nepřeskočily na sousední rodinný dům.
Hasiči nasadili k odvětrání přetlakovou ventilaci. Aby se dostali co nejdříve k ohnisku hoření, museli rozebrat část střešního pláště. V době, kdy se požár dále nešířil, provedli průzkum uvnitř budovy. Zjistili, že se zde nikdo nenalézá.
Na místo se dostavil starosta obce, dcera majitele a vyšetřovatel hasičů. Hasiči poskytli dceři majitele posttraumatickou pomoc, protože byla v šoku. Majitel domu jede na místo požáru.
Vyšetřovatel hasičů provedl důkladné ohledání místa požáru a na zítřejší dopoledne si vyžádal psa na vyhledávání akcelerantů hoření. Příčina zůstává prozatím v šetření Policie České republiky.
Škoda způsobená požárem byla majitelem vyčíslena v předběžné výši 500 000 korun. Včasným zpozorováním a zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 500 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje