Požáry v přírodním prostředí, spolu s popadanými stromy, zaměstnaly včera odpoledne hasiče v celém Zlínském kraji.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.06.2017
h.jpg
28. 6. 2017, v odpoledních hodinách došlo k několika požárům travního a lesního porostu, i pádům stromů a větví, na celém území Zlínského kraje.
Souhrn výjezdů k požárům porostů
Ohlášení Místo požáru Počet jednotek Počet zásahových vozidel
13:13 hodin Otrokovice, Terezov 3 4 cisternové automobilové stříkačky (dále CAS)
13:19 hodin Kroměříž 2 3 CAS
13:43 hodin Zádveřice-Raková, Zádveřice 3 3 CAS
14:49 hodin Zlín, Orlovy Paseky 4 4 CAS
15:06 hodin Střítež nad Bečvou 5 7 CAS
16:07 hodin Uherský Brod, Havřice 3 4 CAS
1 dopravní automobil
Hasební práce komplikoval silný vítr a úmorné vedro. Vítr měl na svědomí i popadané stromy a větve přes komunikace. V jednom případě poškodil spadlý strom osobní automobil na parkovišti u historického kostelíku v Tečovicích. Poškozen byl také jeden z náhrobků na hřbitově.
Souhrn výjezdů k spadlým stromům nebo větvím
Ohlášení Místo spadlého stromu
12:55 hodin Tečovice
13:13 hodin Napajedla
14:07 hodin Bojkovice
15:44 hodin Boršice u Uherského Hradiště
16:12 hodin Vsetín
16:16 hodin Uherský Brod, Havřice
16:34 hodin Počenice-Tetětice, okres Kroměříž
17:18 hodin Tlumačov
Vítr napáchal i škody na střeše pivovaru v Brumově–Bylnici, místní část Brumov, kde kolem 15:57 hodin uvolnil plechovou krytinu nad stezkou pro pěší. Zajištění střešního pláště zkomplikoval prudký déšť, takže nebylo možné ustavit automobilovou plošinu, s kterou přijela jednotka dobrovolných hasičů z Karolínky. Oprava se nakonec kolem 19:00 hodin podařila.
ViewImage-aspx.jpg

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje      Foto: HZS Zlínského kraje