Při jízdě začalo vozidlo v Buchlovských horách hořet

10.05.2019
Při jízdě začalo vozidlo v Buchlovských horách hořet
pozar-auto1.jpg
Ve čtvrtek 9.5.2019, dopoledne řidičům zkomplikoval plynulý provoz přes Buchlovské hory na Uherskohradišťsku požár osobního vozidla.

ViewImage-(6).jpg

Řidiči, jedoucímu do kopce hor, začalo při jízdě hořet vozidlo v prostoru motoru. Muž za vozidlem měl připojený vozík s rozměrnou plastovou nádrží. Vozík rychle stihl od auta odpojit a odtáhnout od hořícího vozidla. Naštěstí zranění neutrpěl. V šoku se však již jen díval na svůj hořící vůz.

ViewImage-(4).jpg

Hasičům tato událost byla oznámena pár minut po půl deváté a k požáru ihned vyjeli hasiči z Buchlovic a ze stanice Uherské Hradiště. Po jejich příjezdu bylo vozidlo celé v plamenech. K likvidaci požáru použili dva vysokotlaké proudy a během pár minut měli rychle se šířící požár pod kontrolou.

ViewImage-(7).jpg

Samotnou likvidaci požáru oznámil velitel zásahu krátce po deváté hodině. Nakonec hasiči zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny.

ViewImage-(8).jpg

Na místo požáru se dostavil i vyšetřovatel hasičů. Ten po ohledání vozidla stanovil jako příčinu požáru technickou závadu v motorovém prostoru vozidla. Vzniklá škoda byla vyčíslena na čtyřicet tisíc koru

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje