Při požáru byl těžce zraněn majitel domu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2020 |  Zlínský kraj
Při požáru byl těžce zraněn majitel domu

(21.03.2020) Na místo byl přivolán vrtulník.

S požárem rodinného domu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku dnes od čtvrté hodiny odpolední bojuje pět jednotek hasičů. Postupně se k místu požáru sjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Slavičín a Valašské Klobouky a dobrovolné jednotky z Brumova, Slavičína a ze Štítné nad Vláří.

Požár, který se šířil od technické místnosti, zachvátil polovinu jednopatrového domu. Při požáru byl popálen uživatel nemovitosti, kterého hasiči pomohli přenést do vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice na popáleninové centrum. Požár se rychle šířil až do prostor střechy. Hasiči v dýchací technice k lokalizaci požáru použili tři hasební proudy. Zásah komplikoval nejen špatně dostupný terén pro hasičskou techniku, ale i hustý kouř, který byl uvnitř hořícího domu.

Hasiči postupně nyní rozebírají střechu domu, aby se dostali ke skrytým ohniskům, která dohašují. Po celou dobu dům průběžně kontrolují termokamerou.

Na místě je vyšetřovatel hasičů, který nyní provádí společné šetření s Policií ČR.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje