Při požáru bytu v panelovém domě zasahovaly tři jednotky hasičů z Uherského Hradiště

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.12.2018
Při požáru bytu v panelovém domě  zasahovaly tři jednotky hasičů z Uherského Hradiště

pozar-dum1.jpgV pondělí , 3.12.2018, krátce před půlnocí vyjížděli hasiči k hlášenému požáru v panelovém domě v Uherském Hradišti.

hasic-auto5E.jpgK požáru vyjely tři jednotky, a to ze stanice Uherské Hradiště a dobrovolní hasiči z Kunovic a Babic. Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár v bytě v pátém patře sedmipodlažního panelového domu.

Majitelka byla již mimo byt. Před příjezdem hasičů byla i většina ostatních obyvatel domu v bezpečí venku a hasiTF.jpgnebyla nutná jejich evakuace. Hasiči v dýchací technice ihned k hašení použili jeden hasební proud. Požár se naštěstí nešířil. Zasáhl v bytě sedací soupravu a další vybavení místnosti.

dym2.jpgZásah komplikoval hustý kouř, který byl nejen v zasaženém bytě, ale i v prostorách chodby domu. Během pár minut měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu ohlásil lokalizaci. V bytě i na chodbě domu hasiči poté použili přetlakovou ventilaci k odvětrání kouře.

zachranar.jpgObyvatelka zasaženého domu byla lehce nadýchaná kouřem, skončila v péči záchranářů, kteří ji převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Další osoby zraněny ani intoxikovány kouřem nebyly.

penize-skoda.jpgNa místo požáru se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu vzniku požáru. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na půl miliónu korun.

zdroj-text3.png
Zdroj :