Při požáru v bytě nalezena osoba bez známek života

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2020 | Kroměříž/ Zlínský kraj
Při požáru v bytě nalezena osoba bez známek života

(24. 3. 2020) V 1:55 hodin přijali hasiči informaci o požáru v 7. nadzemním podlaží panelového domu v Kroměříži na ulici Albertova. K události okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž se dvěma cisternami a výškovou technikou a posilová jednotka dobrovolných hasičů města Kroměříž s další cisternou.

Po příjezdu a provedení průzkumu byl potvrzen požár bytu. Okamžitě byl natažen jeden útočný proud D a hasiči v dýchací technice požár během několika minut lokalizovali. Kvůli odvodu zplodin hoření byla nasazena také přetlaková ventilace, díky které nebylo nutné evakuovat okolní byty.

Při provádění průzkumu byla v zasaženém prostoru nalezena osoba bez známek života. Tu hasiči okamžitě transportovali mimo nebezpečný prostor a do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytovali první předlékařskou pomoc. Po příjezdu lékaře byl bohužel konstatován exitus.

Aby bylo možné dohasit i skrytá ohniska, provedli hasiči částečné vyklizení uskladněného materiálu, při kterém bylo nalezeno i několik zbraní. Po likvidaci požáru v 4:54 hodin byl proto byt předán policii, a na místě bude i nadále probíhat šetření vzniku události. Výše škod prozatím nebyla stanovena.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje