Přítomnost nebezpečné látky hasiči nezjistili

27.06.2017
Přítomnost nebezpečné látky hasiči nezjistili
v.jpg
Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly 26.6. 2017 v ranních hodinách u Napajedel na Zlínsku.
Tři minuty po sedmé hodině přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o přítomnosti neznámé látky v kaluži na ulici Dr. Beneše v sídelní jednotce Napajedla – Chmelnice. Na místo hlášené události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice. Po příjezdu velitel jednotky upřesnil, že na kaluži o průměru asi 3 metry je zřetelná světle zelená vrstva se stejně zabarveným sedimentem po okrajích kaluže.
vvv.jpg
Na místo zásahu byli jako posilová jednotka vysláni i profesionální hasiči ze stanice Zlín s chemicko – technickým automobilem. Měření provedená hasiči následně vyloučila, že by se jednalo o nebezpečnou látku. Podle zjištění šlo o směs vody s pylem. Ještě před odjezdem na stanice hasiči celé místo opláchli vodou z cisterny.

vv.jpg

b.jpg