Ranní tragická nehoda na Kroměřížsku

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.10.2020 | Prusinovice/ Zlínský kraj
Ranní tragická nehoda na Kroměřížsku

(06.10.2020) Při havárii zemřel mladý řidič.

Uprostřed cesty na sřechu převrácené osobní vozidlo překvapilo řidiče, jedoucího v brzkých ranních hodinách mezi obcemi Prusinovice a Dřevohostice na Kroměřížsku. Řidič ihned volal na tísňovou linku a na místo vyjely všechny složky IZS. Hasiči ze stanic Bystřice pod Hostýnem a Holešov po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o havárii osobního vozidla, ve kterém po nehodě zůstal zaklíněný řidič. Pomocí pneumatických vaků a hydraulického zařízení vyprostili hasiči řidiče z vozu ven. Mladý muž však utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě nehody podlehl.

Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a odpojení autobaterie. Jakmile to situace dovolila, převrátili hasiči vozidlo zpět na kola. Nakonec pomohli s naložením vraku na odtahový vůz a uklidili vozovku od střepů a úlomků.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
zdroj: HZS Zlínského kraje