Řidič motocyklu byl do nemocnice transportován vrtulníkem

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.05.2020 |  Poličná/ Zlínský kraj
Řidič motocyklu byl do nemocnice transportován vrtulníkem

(2. 5. 2020) V 13:06 hodin vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí k hlášené dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu mezi obcemi  Poličná a Branky. Podle prvotních informací bylo na místě nutné i vyproštění osob.

Hasiči dorazili k události do pěti minut. Velitel zásahu upřesnil, že se jedná o nehodu motocyklu Honda s osobním automobilem. Na místě se již nacházela hlídka policie a posádka zdravotnické záchranné služby, která měla zraněného motorkáře ve své péči. Vyproštění se nepotvrdilo. Nikdo další při nehodě zraněn nebyl.

Hasiči pomohli s naložením zraněného do vozu zdravotnické záchranné služby a zajistili místo pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby. Po přeložení motocyklisty do vrtulníku a zadokumentování nehody policií byl na pokyn velitele proveden úklid komunikace od střepů a úlomků, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz, a krátce před třetí hodinou odpolední se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje