Řidič po nárazu zůstal ve voze zaklíněn

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.09.2022 | Vysoké Pole/ Zlínský kraj
Řidič po nárazu zůstal ve voze zaklíněn

(06.05.2022) Letěl pro něj vrtulník.

Vážná havárie osobního vozidla uzavřela v devět hodin ráno silnici mezi obcemi Vysoké Pole a Vlachova Lhota na Zlínsku. Řidič osobního vozidla Škoda Rapid zde narazil do vzrostlého stromu a po nárazu zůstal uvnitř auta zaklíněn.

Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a Slavičín. Po příjezdu ihned zajistili vozidlo proti pohybu a zahájili vyproštění vážně zraněného muže, o kterého se již v době zásahu hasičů starala posádka zdravotnické záchranné služby. S ohledem ke zranění řidiče byl k jeho transportu povolán vrtulník z Olomouce.

Události byla přítomna svědkyně, která muži přivolala pomoc. O vyděšenou ženu se postarali hasiči a poskytli ji první posttraumatickou pomoc.

U vozidla hasiči dále provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Po nárazu do stromu došlo k velkému úniku provozních kapalin. Ty hasiči zasypali sorbentem. Následně pro vrak přijela odtahová služba. Po odvezení havarovaného auta provedli hasiči závěrečný úklid vozovky.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje