Rozsáhlý požár zničil truhlářskou dílnu v Huslenkách

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.03.2023 | Huslenky/ Zlínský kraj
Rozsáhlý požár zničil truhlářskou dílnu v Huslenkách

(26. 3. 2023) Krátce před třetí hodinou odpoledne byli hasiči vysláni k požáru průmyslového objektu v obci Huslenky na Vsetínsku. Postupně k události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Vsetín a posilové jednotky dobrovolných hasičů z obcí Halenkov, Hovězí, Karolinka a Huslenky.

V době příjezdu první jednotky na místo události byl již objekt kompletně v plamenech. Hasiči proto okamžitě nasadili několik útočných proudů a výškovou techniku, a zaměřili se na lokalizaci a ochranu okolních budov. Pod kontrolu se jim podařilo požár dostat asi po dvaceti minutách a následovaly dohašovací práce a rozebírání zasažených konstrukcí, aby byla dohledána skrytá ohniska. Likvidaci ohlásil velitel zásahu v 16:50 hodin.  K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Vsetína, který na místě zjišťoval příčinu vzniku i výše způsobených škod. Obojí zůstává i nadále předmětem vyšetřování.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje