Rozšíření plamenů do interiéru bytu ve Zlíně hasiči zabránili

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.06.2017
Rozšíření plamenů do interiéru bytu ve Zlíně hasiči zabránili
V úterý 6.6.2017, k likvidaci požáru na ulici Slezská ve Zlíně byly vyslány čtyři jednotky hasičů.
Čtyři cisterny a dva automobilní žebříky zamířily bezprostředně  před sedmnáctou hodinou na místo hlášeného požáru bytu v šestém patře jednoho z bytových domů na ulici Slezská v městské části Zlín – Jižní Svahy. Jako první dorazili na místo profesionální hasiči z centrální stanice Zlín a hasiči jednotky města Zlína. Ti rychle rozvinuli dopravní vedení a jeden útočný proud a vybaveni dýchací technikou vnikli do zasaženého bytu. Jak zjistili, požár vznikl na balkonu a přes plastové okno se měl snahu rozšířit do obytné místnosti. Tomu už ale hasiči svým zásahem zabránili. Kouř, saze a sálavé teplo však stačily vybavení bytu znečistit a částečně poškodit.
hhh.jpg
Vzhledem k rychlé lokalizaci požáru mohl velitel zásahu odvolat jednotky otrokovických profesionálních hasičů a dobrovolných hasičů z Fryštáku, které směřovaly na místo zásahu.
Po likvidaci plamenného hoření hasiči nasadili k odvětrání bytu přetlakovou ventilaci. V důsledku požáru došlo také k poškození ventilu topení a úniku vody. V 18:32 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci události.
m.jpg
Před příjezdem hasičů byla provedena evakuace obyvatel domu. Na místě zasahovali také policisti a strážníci a následně také záchranáři, kteří zkontrolovali a ošetřili dvě dospělé osoby a dvě děti.
Příčinou vzniku požáru a výší způsobené škody se zabývají vyšetřovatelé hasičů a policistů.
Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje