Rychlý zásah zemědělců a dobrovolných hasičů zabránil rozšíření požáru

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.08.2017
Rychlý zásah zemědělců a dobrovolných hasičů zabránil rozšíření požáru
Požár traktoru v obci Velký Ořechov na Zlínsku. Na místě zasahovaly 25.8. 2017 dvě jednotky hasičů.
Škodu ve výši 150.000 korun způsobil požár, který zasáhl motorový prostor traktoru zn. John Deer.  Po obdržení informace o vzniku události v 13:40 hodin byly na místo vyslány jednotky profesionálních hasičů z Luhačovic a dobrovolných hasičů z obce Velký Ořechov. Jako první na místo dorazili dobrovolní hasiči. Do jejich příjezdu se majiteli a řidiči stroje podařilo pomocí ručních hasicích přístrojů požár lokalizovat a zabránit jeho rozšíření. Místní hasiči ho pak definitivně zlikvidovali a celý zasažený prostor ještě ochladili. Rychlým zásahem se podařilo zabránit zničení celého traktoru v hodnotě převyšující půl milionu korun.
 gg.jpg

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraj