Sedmička pro hasiče ze Zlínského kraje nebyla šťastné číslo, museli zasahovat u sedmi požárů přírodních porostů.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.07.2017
Sedmička pro hasiče ze Zlínského kraje  nebyla šťastné číslo, museli zasahovat u sedmi požárů přírodních porostů.

Po celém Zlínském kraji zaměstnávaly ve čtvrtek 2é.7.2017 hasiče požáry přírodních porostů. Do 22:00 hodin se jednalo o 7 případů lesních, travních nebo polních porostů, ke kterým vyrazilo v součtu celkem 19 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.
kkkk.jpg

Mezi nejrozsáhlejší patřil požár pole s obilím v obci Lukoveček na Zlínsku, ke kterému bylo vysláno hned 9 jednotek s cisternami. Požár vznikl technickou závadou na kombajnu, který prováděl žňové práce. Díky rychlému příjezdu jednotek a také zemědělské techniky s traktory se podařilo zabránit jeho rozšíření do blízkého lesa a na další velké pole s obilím. Požárem bylo zničeno asi 3,5 ha obilí.
k.jpg

K další větší události došlo v obci Jalubí na Uherskohradišťsku. Zde se plameny rozšířily při neopatrném spalování rostlinných produktů na zahradě. Požár zasáhl strniště a nedaleký sad s ovocnými stromy. Před příjezdem jednotek se jedna osoba nadýchala zplodin hoření a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Na zmíněných hasebních pracích se dnes podílely:

Jednotky HZS kraje ze stanic: Vsetín, Holešov, Zlín, Uherské Hradiště, Slavičín

Jednotky SDH obcí: Jablůnka, Ratiboř, Prostřední Bečva, Holešov, Lukoveček, Fryšták, Štípa, Racková, Vlčková, Traplice, Babice, Divnice, Kunovice u UH, Hluk

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje