Silný vítr zaměstnával hasiče i v nočních hodinách

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Silný vítr zaměstnával hasiče i v nočních hodinách
Ze středy 19.4. 2é17 na čtvrtek 20.4.2017 ve večerních a nočních hodinách pokračovaly zásahy hasičů na odstranění popadaných nebo vyvrácených stromů.
ViewImage-(1).jpg
Od včerejší sedmnácté hodiny byly jednotky profesionálních hasičů vyslány k dalším devíti hlášeným událostem, kdy došlo k pádu stromů nebo jejich pád bezprostředně hrozil. Hasiči odstraňovaly stromy z komunikací, elektrického vedení a v jednom případě museli strhnout a pořezat strom, který spadl na dům.
K události došlo na ulici Boněcko I ve Zlíně. Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z  centrální stanice. Vzrostlý smrk zůstal opřený o střechu a obvodovou stěnu rodinného domu. Velitel zásahu si nechal na místo povolat také automobilní žebřík. S jeho pomocí a s využitím lan hasiči strom pořezali a strhli mimo objekt. V bezprostřední blízkosti domu byl ještě jeden vzrostlý strom, který také hrozil pádem. I ten hasiči pořezali.
ViewImage-(3).jpg
Mimo této události hasiči zasahovali také v obci Pržno a u obcí Hošťálková, Liptál a Velká Lhota na Vsetínsku, u Vlčnova na Uherskohradišťsku, u Bystřice pod Hostýnem, u Zlína -  Mladcové, Kostelce a v Malenovicích.

ViewImage-(9).jpg
Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje