Slunné počasí opět vylákalo k vypalování trávy.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.04.2017
Slunné počasí opět vylákalo k vypalování trávy.

Požár byl ohlášen hasičům v sobotu 1.dubna 2017 v 10:54 hodin. Do Zašové, místní část Veselá, byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí a jednotky dobrovolných hasičů ze Zašové a z Veselé. K požáru vyjely celkem dvě automobilové cisterny a jeden dopravní automobil.

Hasiči průzkumem zjistili, že hoří travní porost v ploše asi 1000 metrů čtverečních. Hasiči pomocí několika vodních proudů zabránili během dvaceti minut dalšímu šíření plamenů.

Hasební práce byly ukončeny předáním místa požáru majiteli pozemku, který zajistí dohlídku na místě.

m.jpg
1. 4. 2017, 20.20 hodin

Během sobotního slunečného, ale větrného odpoledne vyjeli jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů ve třech okresech k požárům travin.

V 15:40 hodin byl ohlášen požár travního porostu v Krásnu nad Bečvou v okrese Vsetín. Byla zde zasažena plocha asi 1000 metrů čtverečních a zasahovala jedna jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí se dvěma automobilovými stříkačkami.

V 17:52 hodin byl ohlášen požár travního požáru a lesa ve Vysokém Poli v okrese Zlín. Zde do současné doby zasahuje šest jednotek hasičů s pěti automobilovými stříkačkami a dvěma dopravními automobily.
mmm.jpg

V 18:45 hodin byl ohlášen požár skládky pneumatik, u nějž hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o nenahlášené pálení. K nahlášené události vyjely tři jednotky hasičů se třemi automobilovými stříkačkami.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje