Snaha uzavřít požárem poškozený ventil sporáku skončila vážným popálením seniora

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

21.08.2017
Profesionální hasiči zasahovali 20.8. 2017 po čtrnácté hodině na ulici Těšíkov ve Vsetíně.
V 13:50 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o požáru v kuchyni bytové jednotky jednoho z domů na ulici Těšíkov v sídelní jednotce Vsetín – Rybníky. Podle upřesnění se jednalo o nekontrolované hoření plynového sporáku.
Po příjezdu na místo hlášené události hasiči zjistili, že došlo k menšímu požáru na plynovém sporáku, při kterém bylo roztaveno ovládání jednoho z hořáků a nebylo možno přerušit přívod plynu a zabránit jeho dalšímu hoření. Hasiči situaci vyřešili odsunutím sporáku od stěny a uzavřením hlavního ventilu přívodu plynu.
Ještě před příjezdem hasičů se o uhašení požáru a uzavření ventilu pokoušel majitel bytu. Jeho zásah ale skončil vznícením oblečení. Vážně popálený senior pak skončil v péči záchranářů, kterým hasiči asistovali při jeho ošetření a následném transportu do sanity. Podle informací velitele zásahu měl být muž dále transportován vrtulníkem na popáleninové centrum nemocnice v Ostravě.
Okolnostmi vzniku požáru a zranění seniora se budou nadále zabývat vyšetřovatelé policistů a hasičů.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje