Stále přetrvávající deštivé počasí v Zlínském kraji

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.10.2020 | Zlínský kraj
Stále přetrvávající deštivé počasí v Zlínském kraji
14.10.2020 Stále přetrvávající deštivé počasí trápí obyvatele Zlínského kraje. Nejvíce výjezdů a žádostí o pomoc především s odčerpáváním vody z objektů je na Vsetínsku, kde profesionální a dobrovolní hasiči vyjeli od ranních hodin do 11 hodiny dopolední k 22 událostem. Celkem 13 výjezdů mají hasiči na Zlínsku a 12 na Uherskohradišťsku. Nejméně postiženou oblastí je momentálně Kroměřížsko, kde hasiči zasahovali pouze 4 krát.
Především hasiči odčerpávají vodu ze zatopených sklepů, kotelen, čistí ucpané propustky nebo odstraňují kusy stromů, unášené vodou, které se zachytily pod mosty. K odstranění klád vyjeli i například profesionální hasiči z Uherského Hradiště, kteří v místní části Míkovice odstraňují pod mostem zaseklé kmeny stromů.
Zdroj: facebook HZS Zlínského kraje