Střet osobního vozidla s vlakem se obešel bez zranění.

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.03.2017
Střet osobního vozidla s vlakem se obešel bez zranění.

Tři jednotky hasičů vyjely dnes, ve čtvrtek 9.března 2017, před šestou hodinou ranní do obce Huslenky na Vsetínsku.

t.jpg

Ke střetu osobního vozidla zn.Volkswagen s vlakem došlo na nechráněném železničním přejezdu přímo v obci. Na místo události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči z Halenkova. Ti na místo nehody dorazili také jako první.

Osobní vozidlo zůstalo po střetu vedle kolejí na železničním přejezdu. Řidič osobního vozidla vyváznul z nehody bez zranění. Zraněn také nebyl nikdo z asi třicítky cestujících a obsluhy vlaku. Všichni cestující pokračovali v další cestě linkovým autobusem.

Hasiči zajistili místo nehody a zkontrolovali zda nedošlo k úniku provozních kapalin. Jednotka dobrovolných hasičů pak byla odeslána zpět na svou zbrojnici. Po příjezdu jednotky drážních hasičů z Přerova ukončili svůj zásah i vsetínští profesionální hasiči.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje