U čelního střetu dvou vozů zasahovali hasiči v Částkově na Uherskohradišťsku

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

04.05.2019
U čelního střetu dvou vozů zasahovali hasiči v Částkově na Uherskohradišťsku

V sobotu 4. 5. 2019 v 15:34 hodin přijali hasiči žádost o pomoc u dopravní nehody s možným zraněním osob v obci Částkov. K události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálů ze stanice Uherské Hradiště s jednou cisternou.

ViewImage.jpg

Hasiči dorazili na místo jako první. Po provedení průzkumu bylo upřesněno, že na výjezdu z obce ve směru na Pašovice došlo v nepřehledné zatáčce ke srážce dvou osobních automobilů Škoda Octavia. Jeden z řidičů byl zraněn, a po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byl předán do jejich péče a následně odvezen do nemocnice.

ViewImage-(2).jpg

Na pokyn velitele zásahu jednotka zajistila místo havárie a provedla protipožární zabezpečení obou vozů. Uniklé provozní kapaliny byly zasypány a odstraněny sypkými sorbenty. Po dobu vyšetřování nehody policií byla komunikace úplně uzavřena.

ViewImage-(4).jpg

Jakmile bylo dokončeno zadokumentování události, byly vraky odstraněny mimo vozovku a povrch komunikace byl uklizen, aby mohl být obnoven plynulý provoz. V 17:44 hodin se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje,
Foto: HZS Zlínského kraje