Udírna shořela ještě před vložením masa.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

01.04.2018
Udírna shořela ještě před vložením masa.

V neděli 1. 4. 2018, tři jednotky hasičů vyjely dopoledne k hlášenému požáru rodinného domu v obci Zdounky na Kroměřížsku.

qq.jpg

Požár v ulici Zákostelí v Zdounkách byl hasičům ohlášen v 09:42 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z Kroměříže a dobrovolným hasičům z obcí Zdounky a Zborovice. Hasiči vyjeli celkem se čtyřmi zásahovými automobily.

Průzkumem bylo zjištěno, že hořela dřevěná udírna u rodinného domu. Udírna byla uhašena jedním hasicím přístrojem příslušníkem hlídky policie ještě před příjezdem hasičů. K dohašení použili hasiči jeden proud vody.
Majitel vyšetřovateli hasičů sdělil, že rozdělal v udírně oheň a šel si nachystat maso k uzení. Asi po hodině zjistil, že udírna hoří.

q.jpg

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 500 korun. Uchráněné hodnoty vyčíslil majitel v předběžné výši 5 000 korun.

nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje