Úhyn ryb byl zjištěn pouze na jednom místě řeky Dřevnice ve Zlíně.

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Úhyn ryb byl zjištěn pouze na jednom místě řeky Dřevnice ve Zlíně.
ViewImage-(2).jpg
11. 7. 2017 dopoledne monitorovali profesionální hasiči na řece Dřevnici, protékající městem Zlín, úhyn mnoha ryb.
Policie České republiky si vyžádala v 9:26 hodin asistenci hasičů u zjištěného úhynu ryb v řece Dřevnici. Před splavem, na Havlíčkově nábřeží ve Zlíně, mezi místní částí Zálešná a Podvesná, byl zjištěn výskyt několika desítek kilogramů uhynulých ryb všech velikostí a různých druhů.
Hasiči po domluvě s policií provedli průzkum vodního toku směrem k centru města a dále proti proudu řeky. V žádném místě vodního toku už nezjistili výskyt uhynulých ryb.
Na místě byla vyžádána asistence pracovníka Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína, který rozhodl o dalším postupu a případném odběru vzorků vody.
ViewImage-(3).jpg
nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje