V Holešově sjel automobil do říčky Rusavy, vytáhnout ho museli hasiči

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2020 | Holešov/ Zlínský kraj
V Holešově sjel automobil do říčky Rusavy, vytáhnout ho museli hasiči

(1. 5. 2020) Krátce před půl jednou odpoledne přijali hasiči informaci o vozidle, nacházejícím se v říčce Rusavě v Holešově na Kroměřížsku. K události okamžitě vyrazila profesionální jednotka ze stanice Holešov.

Hasiči byli na místě do čtyř minut. Jak bylo průzkumem zjištěno, řidič se vzdálil od svého zaparkovaného automobilu zn. Citroen, který byl po jeho návratu nalezen v blízké říčce. Hasiči z důvodu možného úniku provozních kapalin okamžitě přehradili tok sorpčními hady, a na místo byli přizváni také zástupci životního prostředí města Holešov.

Po vyhodnocení situace velitel k události povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, kterým bylo vozidlo bezpečně vytaženo zpět na břeh. Po vyloučení úniku i dalšího nebezpečí byl ve 14:11 hodin zásah na místě ukončen a obě jednotky se vrátily zpět na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje