V pondělí 3.7.2017, se stala dopravní nehoda dvou nákladních vozidel u obce Spytihněv na Zlínsku. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Zraněného řidiče museli hasiči z kabiny havarovaného vozidla vyprostit

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

04.07.2017
K dopravní nehodě došlo okolo sedmnácté hodiny. Jako první dorazili na místo dobrovolní hasiči z Babic, které v dalších minutách následovali profesionální hasiči ze stanice Otrokovice. Řidič jednoho z havarovaných vozidle zůstal po nárazu zaklíněný v kabině vozidla. Zasahující hasiči mu poskytli předlékařskou pomoc a za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení ho následně z kabiny vyprostili. Zraněného řidiče, který byl po celou dobu zásahu při vědomí, si do své péče převzali záchranáři, kteří ho pak transportovali do nemocnice. Řidič druhého vozidla vyváznul z nehody bez zranění.
Po vyproštění zraněného hasiči zabezpečili havarovaná vozidla proti vzniku požáru, odpojili akumulátorové baterie a sorbenty likvidovali menší únik provozních kapalin.
V 17:49 hodin byla z místa zásahu odeslána jednotka babických dobrovolných hasičů, na místě pak zůstali pouze profesionálové z Otrokovic, kteří se podíleli na řízení dopravy a po ukončení vyšetřování policisty uklidili místo nehody. Jedno z havarovaných vozidel bylo odvezeno odtahovou službou, odtah druhého řešil jeho majitel.

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje