V průmyslové zóně Holešov hořel náklad kartonů na nákladním automobilu

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.03.2022 | Holešov/ Zlínský kraj
V průmyslové zóně Holešov hořel náklad kartonů na nákladním automobilu

(8. 3. 2022) U požáru nákladu na ložné ploše nákladního automobilu postupně zasahovalo šest jednotek hasičů.

Zprávu u požáru nákladního automobilu plného papíru na ulici Holešovská jsme přijali v 10:41 hodin.

V době našeho příjezdu byl náklad na ložné ploše nákladního automobilu v plamenech. Požár jsme hasili v dýchacích přístrojích několika proudy vody. Hořící kousky papíru, které odfoukával vítr, zapálily i trávu nedaleko od automobilu. Na hasební zásah jsme celkem použili 50 tisíc litrů vody.

Na místo požáru se dostavil řící důstojník Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje územního odboru Kroměříž.

Kontejnery pro naložení shořelého papíru zajišťují Technické služby města Holešov. Likvidaci odpadu zajistí správa průmyslové zóny Holešov. Vysokozdižnou techniku k složení nákladu zajistila firma, do které se kartony vezly.

Hasičům firma zajistila stravu a pitný režim.

Řidič vozidla vyšetřovateli hasičů sdělil, že přijel k firmě a vypnul motor. Potom odešel do firmy provést nezbytné administrativní úkony ve věci dovezeného nákladu. Po příchodu k automobilu zjistil, že z pod plachty vychází kouř. Odhrnul plachtu a zjistil, že náklad hoří, proto ihned informoval hasiče.

Vyšetřovatlpožáru ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou požáru byla technická závada na brzdovém systému.

Požár způsobil škodu v předběžné výši 900 tisíc korun. K zranění osob nedošlo.

Na místě požáru zasahovaly jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Holešov, Kroměříž, Bystřice pod Hostýnem a Sborů dobrovolných hasičů obcí Holešov, Hulín a Zahnašovice.

Hasební práce byly ukončeny v 17:20 hodin.

Autor: nprap. Roman Žemlička - HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje