Vážná dopravní nehoda

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.02.2022 | Veletiny/ Zlínský kraj
Vážná dopravní nehoda

(16.02.2022) Neobešla se bez zranění.

Šest minut po půl sedmé ranní měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště. Ti po příjezdu na místo nehody průzkumem zjistili, že se jedná o střet dvou osobních vozidel. Po nárazu vozidlo Škoda Superb zůstalo na silnici. Řidič s lehčím zraněním byl převezen do nemocnice. Podstatně hůře však skončila řidička druhého vozu, a to Toyoty Yaris, který sjel do příkopu vedle silnice. Při střetu bylo vozidlo značně zdeformované. Řidička utrpěla velmi vážná zranění a zůstala uvnitř auta zaklíněná. Hasiči po svém příjezdu ihned zahájili vyprošťování. Celý zásah byl komplikován špatným terénem. Hasiči si museli odřezat dřeviny okolo vozidla. Samotné vyproštění bylo velmi náročné. K co nejšetrnějšímu vytažení zraněné bylo nutné použít hydraulické vyprošťovací zařízení a k tomu mnoho dalších prostředků, aby ženu co nejrychleji dostali ven z vozu do péče posádky zdravotnické záchranné služby. Po dlouhých minutách zásahu včetně odřezání střechy vozidla vytáhli hasiči s pomocí páteřové desky řidičku ven.

Hasiči u vozidla dále provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Taktéž došlo u vozidel k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

Silnice tak v době zásahu složek IZS byla na několik hodin uzavřena. Příčinu a okolnosti dopravní nehody šetří Policie ČR. Po ukončení jejich práce provedli hasiči závěrečný úklid vozovky.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje