Večerní požár v Lípě zničil několik vozidel

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.04.2020 | Lípa/ Zlínský kraj
Večerní požár v Lípě zničil několik vozidel

(19. 4. 2020) K hlášenému požáru dodávky vyjeli dnes hasiči krátce po deváté hodině večer do obce Lípa na Zlínsku. Podle přijatých informací k němu došlo v areálu firmy nedaleko vlakové zastávky. Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče z centrální stanice Zlín se dvěma cisternami a dobrovolné hasiče obce Lípa s další cisternou.

Už v době příjezdu hasičů se v plamenech nacházely celkem 4 dodávkové vozy. Velitel zásahu proto na místo okamžitě povolal další jednotky a k události proto vyjeli i dobrovolní hasiči ze Zádveřic a Slušovic. Nataženy byly celkem dva útočné C proudy a jeden vysokotlaký proud a hasiči v dýchací technice požár během několika minut lokalizovali. Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření plamenů na další vozy a budovy v blízkosti požáru. Dva ze zasažených vozů bylo navíc nutné otevřít pomocí hydraulického zařízení, aby mohla být provedena likvidace jednotlivých ohnisek.

Celková likvidace požáru byla velitelem ohlášena ve 22:29 hodin. Po vyloučení dalšího nebezpečí bylo místo předáno policii a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny. K události se dostavil také krajský vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku události i výši způsobených škod.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje