Velké štěstí měla posádka vozu, který havaroval u obce Janová

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.11.2019 | Janová/ Zlínský kraj
Velké štěstí měla posádka vozu, který havaroval u obce Janová

(19. 11. 2019) V 19:15 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o dopravní nehodě jednoho osobního vozu u obce Janová na Vsetínsku. K události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Vsetín se dvěma zásahovými vozy.

Na místo se hasiči dostavili do pěti minut. Jak bylo prvotním průzkumem zjištěno, došlo zde k havárii jednoho osobního vozu značky Škoda, který se při nehodě několikrát převrátil přes střechu a skončil na boku mimo komunikaci. Řidič vozu i spolujezdec utrpěli zranění, ale v době příjezdu hasičů se již nacházeli mimo vrak v péči zdravotnické záchranné služby a nebylo tak nutné jejich vyproštění. Po prvotním ošetření byli oba odvezeni do nemocnice.

Hasiči zajistili vrak vozu proti nebezpečí vzniku požáru a zkontrolovali únik provozních kapalin, který se nepotvrdil. Na žádost policie jednotka po dobu vyšetřování nehody nasvětlila místo události a jedna z posádek se s cisternou vrátila zpět na základnu. K události se dostavili také rodinní příslušníci jednoho ze zraněných, kterým hasiči poskytli posttraumatickou péči.

Po ukončení dokumentace místa policií byl vůz vytažen a naložen na odtahovou službu a krátce před desátou hodinou večerní se hasiči vrátili zpět na stanici.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje
Zdroj: HZS Zlínského kraje