Volební stanoviště drive-in ve Zlínském kraji

HZS Zlínský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.01.2023 | Zlínský kraj
Volební stanoviště drive-in ve Zlínském kraji

(11.01.2023) Volební stany zajišťují profesionální hasiči.

Dva dny před zahájením prvního kola prezidentských voleb mohou hlasovat lidé, kteří jsou v izolaci kvůli nemoci Covid-19. Pro ně se ve středu 11. ledna 2023 ve Zlínském kraji otevřely volební místa drive-in. Vytápěné stany se zázemím v brzkých ranních hodinách přichystali pro volební komise profesionální hasiči. Ti se tak po celou otevírací dobu starají o bezproblémový chod celého zázemí. Po páté hodině odpolední hasiči stan zabalí a přichystají vše na další volební den.

V každém okresu mohou volit nemocní spoluobčané na jednom konkrétním místě. Ve Zlíně volební stan čeká v areálu Správy a údržby silnic Zlínská, s.r.o. v ulici K majáku, v Kroměříži na Hanáckém náměstí, ve Vsetíně na parkovišti na ulici U Bečvy za hotelem Sport a v Uherském Hradišti na parkovišti ČD- Sever ulice Na Stavidle.

Hlasovat u volebního stanoviště lze ve středu 11. ledna, v případě druhého kola volby prezidenta ve středu 25. ledna, od 8:00 do 17:00 hodin, a to výlučně ze silničního motorového vozidla, kterým se k volebnímu stanovišti oprávněný volič dostaví. U drive-in stanovišť mohou volit lidé, kteří mají trvalý pobyt v okresu, pro které bylo volební místo zřízeno, nebo mají voličský průkaz. Musí mít i potvrzení od lékaře nebo hygieniků, případně čestné prohlášení o nařízené karanténě či izolaci, prokázat se ale mohou i potvrzením o pozitivním testu na Covid-19.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Zdroj: HZS Zlínského kraje