Vozidlo skončilo převrácené mimo silnici. Jednoho ze zraněných transportoval vrtulník.

HZS Zlinský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

16.05.2017

V pondělí 15.5.2017 v poledne, profesionální hasiči z Uherského Hradiště zasahovali na místě dopravní nehody u Uherského Ostrohu.
jj.jpg

Profesionální hasiči dorazili na místo hlášené dopravní nehody v 11:50 hodin. V dalších minutách je posílili také dobrovolní hasiči ze Strážnice, kteří byli na místo vysláni v rámci mezikrajské výpomoci.
ViewImage-aspx.jpg

K dopravní nehodě osobního vozidla zn. Ford Focus došlo na komunikaci v části Uherský Ostroh – Ostrožské Předměstí směrem na obec Blatnice. Vozidlo narazilo do betonového mostku, několikrát se převrátilo a skončilo mimo komunikaci. Ve vozidle cestovaly dvě osoby. Těm poskytli první pomoc svědci nehody. I když bylo hlášeno zaklínění obou osob, jejich vyproštění hasiči nebylo nutné.
k.jpg

Na místě události přistál vrtulník letecké záchranné služby, který jednoho z účastníků nehody transportoval k dalšímu ošetření do nemocnice. Druhý zraněný byl převezen sanitou.
jjj.jpg

Hasiči na místě asistovali záchranářům, pomohli s transportem zraněných, zajistili místo nehody a zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Ještě před odjezdem z místa události převrátili havarované vozidlo zpět na kola a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbenty.
kk.jpg

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje