Vsetínští hasiči měli v pondělí jeden výjezd za druhým

HZS Zlínský kraj/Źhavé aktuality/Z regionů

Vsetínští hasiči měli v pondělí jeden výjezd za druhým
vsetin-okres-slepa-mapa.png

Během krátké doby vyjeli hasiči v pondělí 8.dubna 2019 ke čtyřem událostem na Vsetínsku. Ty se naštěstí obešly bez újmy na zdraví.

Jako první vyjížděli o půl desáté dopoledne do obce Malá Bystřice k požáru klestí na louce. K požáru postupně vyjela jednotka ze stanice Vsetín a dobrovolné jednotky z Valašské Bystřice a Malé Bystřice. Hasiči po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že se zde nachází několik nedohašených ohnišť po pálení. Šetření si převzal vyšetřovatel hasičů. Jako příčinu stanovil nedbalostní jednání při manipulaci s otevřeným ohněm.
11.jpg

Pár minut před desátou hodinou již měli hlášený další požár, a to ve Vsetíně na ulici Jasenice. Zde došlo k požáru hořlavé látky. Zaměstnanci požár uhasili před příjezdem hasičů. Hasiči po příjezdu materiál zkontrolovali termokamerou a ochlazovali. Zakouřenou budovu odvětrali. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel hasičů.

Před jedenáctou hodinou již vyjížděli ke třetí události. Tentokrát se jednalo o dopravní nehodu. Ta se stala v obci Jablůnka, kde se střetla čtyři vozidla. Jedno skončilo mimo cestu. Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po ukončení šetření dopravními policisty hasiči vytáhli vozidlo z příkopu zpět na komunikaci a poté uklidili vozovku od střepů a úlomků z aut.
6.jpg

Čtvrtý výjezd měli hasiči pár minut před druhou hodinou odpolední, kdy byli hasiči ze stanice Vsetín a z Halenkova vysláni krajským operačním střediskem do obce Huslenky k požáru vozidla na zdejší cyklostezce. Po příjezdu jednotek bylo vozidlo celé v plamenech.
2.jpg
Po likvidaci požáru a následném ochlazení vozidla hasiči vrak auta odtáhli mimo cyklostezku, aby nebránilo provozu. Poté provedli úklid cesty a vrátili se zpět na stanice. I k tomuto požáru se dostavil vyšetřovatel. Jako příčinu následně stanovil technickou závadu na palivovém systému. Škoda na vozidle i popálené komunikaci byla celkově vyčíslena na patnáct tisíc korun.

Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje